Ürünlerimiz

Ürünlerimiz

Silo

Silo ürün veya malzemelerin depolandığı, genellikle silindir biçimindeki büyük yapılara verilen isimdir. Bu ürün, depolandığı malzemeye göre farklı isimlendirmelere sahip olabilir. Tahıl, beton, çimento vb. bunlara örnek olarak verilebilir. Mesela tahıl depolama amacıyla kullanıldıklarında, tahılların çürümesini ve bozulmasını önlemektedir.

Silo nedir? Genellikle depolama amaçları için kullanılan dikey bir yapıdır ve birçok farklı endüstriyel uygulamada bulunur. Özellikle tarım endüstrisinde kullanılan özel depolama alanlarını ifade eden bu yapılar; hasat edilen tahılların, bakliyatın ve diğer bitkisel ürünlerin uzun süreli depolanması için tasarlanmıştır. Böylece ürünlerin ticari değeri de muhafaza edilmektedir.

Silo
Silo

Silo Ne Demek?

Silolar, endüstriyel depolama gereksinimlerini karşılamak amacıyla kullanılan yapı türleridir. Bu ürün grubu sayesinde işletmelerin verimliliği artmaktadır. Yapı ve inşaat sektöründe tercih edilen ürünler, çoğunlukla beton duvarlardan oluşmaktadır. Bunlar genellikle inşaat malzemelerinin, kimyasalların, un ve çimento gibi malzemelerin depolanmasında kullanılmaktadır.

Betondan imal edilen ürünlerin dayanıklılığı, bahsi geçen türden malzemelerin korunmasını ve çevresel faktörlerden izole edilmesini sağlar. Daha önce de söz ettiğimiz üzere tarım endüstrisi de bu ürünlerin kullanıldığı önemli bir sahadır. Hasat edilen bakliyatın, mısırın ve diğer bitkisel ürünlerin uzun süreli depolanması için tasarlanmışlardır. Bu ürünlerin bozulmasını engellemek hem doğrudan tüketim hem de ticari amaçlar için fayda sağlamaktadır.

Ürün grubumuz aynı zamanda kimyasal ürünlerin depolanmasında ve taşınmasında da son derece işlevseldir. Enerji üretimi veya endüstriyel süreçler için yakıt malzemelerinin depolanması için kömür ve yakıt siloları kullanılır. Bunlar, kömür, petrol, doğal gaz ve diğer yakıt türlerinin güvenli bir şekilde saklanmasına yardımcı olur. Ürünlerimiz, enerji üretim tesislerinin sürekli ve güvenilir bir yakıt kaynağına erişimini sağlar.

Sizi
Dinliyoruz

Bizimle iletişime geçin ve ihtiyaçlarınıza özel çözümler için adım atın.

İletişim