Santrifüj fiyatları cihazın markasına, modeline ve kapasitesine göre belirlenmektedir. Santrifüj pompalar endüstriyel süreçlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu pompaların temel çalışma prensibi sıvıları hareket ettirmek üzerine kuruludur.

Santrifüj fiyatları cihazın kullanım amacına göre de değişiklik gösterebilir. Küçük ölçekli işletmeler için tasarlanan cihazların yanı sıra büyük ölçekli endüstriyel süreçlerle uyumlu santrifüj cihazlar da mevcuttur. Dolayısıyla fiyatları belirleyen en önemli faktörlerden biri de işletmenin ihtiyaçlarıdır.

Santrifüj pompalar yaygın olarak şu alanlarda kullanılır:

Atık su arıtma tesislerinde, kanalizasyon sistemlerinde, sel sularının tahliyesinde

Evsel ve endüstriyel su tedarik ve sulama sistemlerinde

Kimyasal sıvıların taşınmasında

Petrol ürünleri ve yanıcı sıvıların taşınmasında

İçecek ve sıvı gıdaların hijyenik koşullarda taşınmasında

Isıtma sistemlerinde

Madenlerde drenaj suyunun ve diğer sıvıların taşınmasında

Enerji santrallerinde, soğutma kuleleri ve kazan besleme suyu sistemlerinde

Santrifüj Pompa Fiyatları

Santrifüj su pompası sıvıları bir noktadan diğerine taşımak için kinetik enerjiyi hidrolik enerjiye dönüştüren cihazdır. Santrifüj motorunun dönüş hareketi, pompanın dönen kanatlı bölümüne aktarılır. Bu dönüş, sıvının hızlanmasına ve pompadan dışarı doğru itilmesine yardımcı olur. Bu işlem sırasında, sıvının kinetik enerjisi, basınç enerjisine dönüşür ve bu sayede sıvı, istenilen yüksekliğe veya basınca itilir.

Santrifüj cihazı geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu pompalar çok yönlü ve oldukça işlevsel cihazlardır. Bunun yanı sıra santrifüj pompalar yüksek verimlilikte çalışabilirler. Düşük debilerden, yüksek debilere kadar geniş bir kapasiteye sahiptirler. Yüksek debi gerektiren uygulamalarda dahi iyi bir performans gösterirler. Bu cihazların basit ve sağlam tasarımları, bakım ve onarım süreçlerini kolaylaştırır. Paslanmaz çelik malzemeden üretildikleri için uzun ömürlü kullanım vadederler.

Santrifüj pompa alırken nelere dikkat edilmelidir?

Santrifüj su pompası seçerken cihazın debi kapasitesine dikkat edilmelidir. İhtiyaca uygun kapasitede cihaz satın almak, suyun istenilen hızda akmasını sağlar. Buna ek olarak pompanın başağrılık değeri, yani suyu ne kadar yükseğe itebildiği de dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur.  Pompanın motor gücü de cihazın kapasitesini belirler. Pompanın su ile temas eden kısımlarının paslanmaz çelik malzemeden üretilmesi cihazın ömrünü etkiler.

Santrifüj cihazının aşırı ısınma, yüksek akım gibi durumlarda kendini koruma özelliklerine sahip olması, montaj ve bakımının kolay yapılabilmesi, enerji verimliliği sağlaması cihaz seçiminde göz önünde bulundurulması gereken unsurlardandır. Tüm bu maddeler elbette cihazların fiyatlarını da etkilemektedir. Dolayısıyla işletmenin ihtiyacına uygun cihazı belirledikten sonra üretici firma ile iletişime geçerek ürün fiyatlarıyla ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Santrifüj Fiyatları